شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی در سال 1364 با هدف طراحی و مهندسی پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی بعنوان یک شرکت پیشرو و یکی از زیر مجموعه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز  بکار نمود.

این شرکت تحت حمایت شرکت ساختمان و نصب به یک شرکت خصوصی تغییر یافت و در مرداد ماه سال 1368 با عنایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران فعالیت خود را از سر گرفت.

  

شرکت پیدک با بکارگیری مجرب ترین کادر فنی به گونه ای سازماندهی شده است که با استفاده از حداقل امکانات شامل شیوه های طراحی به کمک کامپیوتر، پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاهها و دیگر پروژه های صنعتی را انجام می دهد. این شرکت با ارائه کلیه خدمات امکان سنجی طرح ها، مدیریت پروژه ، تدارکات و مهندسی ، تامین تجهیزات و تحویل کالا، نظارت کارگاهی ، مدیریت قرارداد ها، راه اندازی پروژه ها را به انجام می رساند.

شرکت پیدک با اتکای به متخصصان فنی و با بهره گیری از شرکای مهندسی،قادر به  اجرای تمام پروژه ها از ابتدا تا انتها، همینطور  نوسازی و مرمت یا هر گونه تحقیق یا خدمات فنی در زمینه های نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

وضعیت موجود شرایط را برای بدست آوردن شرکای تجاری برای پیدک فراهم نموده است و او را قادر ساخته تا در قالب توافقنامه و یا کنسرسیوم با شرکتهای بین المللی معروف همکاری داشته باشد. موقعیت بین اللملی پیدک در حال حاضر این شرکت را قادر نموده  تا طبق نیازهای مشتری از نظر مالی توسط موسسه های مالی خارجی تامین بودجه شود.